Sünnet işlemi sırasında lokal yapılan anestezi bilinen alışılagelmiş anestezi türüdür, penisin çevresine anestezik ilaç verilerek yapılır. Bu anestezi yöntemi birçok aile tarafından yaptırılmaktadır.  Sünnet işlemi sırasında yapılan lokal anestezide ki avantaj kanama bozukluğu sorgulamak dışında hiçbir işlem gerektirmemesidir. Aynı şekilde lokal anestezinin dezavantajı ise sünnet sırasında çocuğun cerrahi işlem stresi yaşaması ve en önemlisi de uzun bir süre kendisini etkileyecek olan psikolojik travma yaşamasıdır. Lokal anestezi işlemi yenidoğan sünnetlerde ve büyük yaşlardaki çocuklarda yapılan sünnetlerde bu tür olumsuz travma etkileri en az olduğu hekimlerce söylenir.

Uykuda yada uyuşukluk etkisi veren ilaç ile yapılan Sünnet, Sedasyon olarak bilinir. İlaç genellikle sünnet öncesi şurup şeklinde verilir. Çocuk uykuda olduğu için sünnet için yine lokal anestezi uygulanır, ancak çocuk herhangi bir huzursuzluk yada stres yaşamaz. Sünnet sonrasında ise verilmiş olan bu ilacın tamamen etkisinin geçmesi için 1-2 saat kadar sünnet çocuğu göz altında tutulur. Bu yöntem genellikle 1 yaş altındaki çocuklarda uygulanır. Büyük çocuklarda yapılan sünnetlerde yüksek doz ilaç verileceğinden dolayı lokal yerine genel anestezi tercih edilir. Sedasyon yapan yanı uyutan ve uyuşukluk hissi veren ilaçlar bazı çocuklarda ajitasyona sebep olur, çocuk bilinçsiz şekilde ağlar ve huzursuz olur. Bu olay ilacın etkisi geçtiğinde ortadan kalkar fakat aileler çocuklarının acı çektiğini düşünerek huzursuz olurlar.

Sünnet çocuğunun tamamen uyutularak yapılması işlemine genel anestezi denir. Genel anestezi yapılırkende lokal anestezi yapılır. Genel anestezi ile yapılan sünnet ameliyatlarında yada sünnet işlemlerinde çocuk herhangi bir ameliyathane huzursuzluğu yaşamaz. Sünnet işlemini yapan Uzman Cerrah Doktorda çocuğun rahat olduğunu bildiği için sünnet işlemini sakin ve stresiz bir şekilde gerçekleştirir. Aslında bu yöntem en hem doktor hemde sünnet çocuğu açısından en en konforlu ve iyi bir yöntemdir. Düşünüldüğü gibi sünnet çocuğunda risk artıran bir yöntem değildir. En önemlisi Sünnet öncesi ve genel anestezi öncesi sünnet yapılacak çocuğun her türlü tahlil ve muayenesinin yapılmış olması gerekmektedir.

Kayseri İli ve çevresi Sünnet doktorunuz, Çocuk Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Levent Ceyhan Sünnet konusunda sizlere hizmet vermektedir.

Sünnet çok hassas bir konudur. Sünnet yaptırırken mutlaka Çocuk Cerrahisi uzmanlarına yaptırmanızı öneririz. Kayseri sünnet denildiğinde ilk akla gelen konusunda uzman Çocuk Cerrahı Op. Dr. Levent Ceyhan dır.

Sizlerde Sünnet yaptırmadan önce internetten Uzman Doktorumuzu araştırabilirsiniz. Doktorlar Takvimi Sitesinde ilk sırada yer almaktadır, en iyi Sünnet yorumları Uzman Doktorumuza aittir.

Sadece Sünnet konusunda hizmet vermiyoruz. İnternet Saydamızı incelediğinizde diğer hizmetlerimizi görebilirsiniz. Kayseri Sünnet için değil çevre il ve ilçelerde hatta daha önceden randevu olarak Uzman Doktorumuzla görüşmek kaydı ile Türkiye genelinde de Sünnet konusunda hizmet alabilirsiniz.

Kayseride ili ve çevresinde Sünnet yaptırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.