Sünnet Sonrası Şişlik Normal mi ?

Sünnet nasıl yapılır, sünnet cerrahi bir operasyon olduğundan dolayı, operasyon sonrası peniste oluşan şişlik çok normaldir. Zaman içerisinde bu şişlik kaybolması gerekmektedir. Eğer sünnet sonrası 2-3 gün içerisinde bu şişlik gitmemiş ise Uzman hekime danışılması gerekmektedir.

Sünnet Sonrası Tuvalet Yaparken Ağrı Oluşur mu?

Sünnet nasıl yapılır, sünnet sonrası tuvalete çıkıp idrar yapmak herhangi bir ağrı oluşturmaz. Fakat sünnet sonrası idrar yapmaktan korkan çocuk idrarını yapmadığı için peniste ve karın bölgesinde gerginliğe neden olur ve bu sebeple ağrı oluşabilir. Bunun haricinde de bazen idrarın yara ile temas etmesi dutumunda yanma hissi olabilmektedir.

Sünnetten Sonra Hemen Ayağa Kalkılabilir mi ?

Sünnet nasıl yapılır, sünnetten hemen sonra ayağa kalkılabilir fakat penisin zarar görmesini önlemek açısından bu önerilmez. Sünnet sonrası istirahat önerilir. Sünnetten 24 saat sonra hareket etmek riski önleme açısından önemlidir. Sünnet nasıl yapılır, sünnetten sonra 1 hafta içerisinde herhangi bir komplikasyon ile karşılaşılmamış ise penis iyileşmesi tamamlanmış demektir. İstirahat etmenin asıl amacı ise hareket halinde penise çarpma durumunda kanamayı ve ağrıyı önlemek açısındandır.