Sünnet Öncesi Neler Yapılmalıdır ?

Sünnet öncesinde, sünnet yapılacak olan çocuk yada bebek mutlaka Uzman bir hekim tarafından muayene edilmesi gerekmektedir. Sünnet öncesinde yapılacak olan bu muayene ile olası gözden kaçmış olabilecek hastalıklarda tesbit edilmiş olmaktadır. Bu hastalıkların bazıları, penisteki yapısal anormallikler, inmemiş testis, fıtık gibi en bilen hastalıklardır. Aynı şekilde lokal anestezi ile sünnet yapılacak büyük çocuklarda da, sünnet öncesi Uzman hekim tarafından muayene edilmesi çocuğun stresinide azaltmış olacaktır. Fakat bazı hastalıklarda sünnet öncesi muayene sırasında tesbit edilememektedir, bu tür hastalıklar sadece sünnet yapılırken tesbit edilir. Örnek olarak sünnet derisi kapalı olupta sünnet sırasında açıldıktan sonra tespiti yapılan Hipospadias dediğimiz (idrar deliğinin altta olması) hastalıktır ve nadir görülür. Böyle bir durumda sünnet çocuğunun ailesi ile konuşulur ve Hipospadias ameliyatı ile birlikte sünnet yapılır.

Sünnet çok hassas bir konudur. Sünnet yaptırırken mutlaka Çocuk Cerrahisi uzmanlarına yaptırmanızı öneririz. Kayseri sünnet denildiğinde ilk akla gelen konusunda uzman Çocuk Cerrahı Op. Dr. Levent Ceyhan dır.

Sizlerde Sünnet yaptırmadan önce internetten Uzman Doktorumuzu araştırabilirsiniz. Doktorlar Takvimi Sitesinde ilk sırada yer almaktadır, en iyi Sünnet yorumları Uzman Doktorumuza aittir.

Sadece Sünnet konusunda hizmet vermiyoruz. İnternet Saydamızı incelediğinizde diğer hizmetlerimizi görebilirsiniz. Kayseri Sünnet için değil çevre il ve ilçelerde hatta daha önceden randevu olarak Uzman Doktorumuzla görüşmek kaydı ile Türkiye genelinde de Sünnet konusunda hizmet alabilirsiniz.

Kayseride ve çevresi Sünnet yaptırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Türkiyenin en büyük sünnet bilgi portalı her gün yeni bir bilgi ekleniyor.