Op. Dr. Levent Ceyhan Sünnet Kliniği Adres

Sünnet cerrahi bir işlemdir, sünnet yapılmasındaki en önemli nedenlerden bir tanesi yada sünnetin faydalarından bir tanesi idrar yolu enfeksiyon rizikosunu en aza indirgemesidir. Sünnetin hijyen konusuna özen göstererek yapılması eve işini bilen uzman cerrahlar tarafından yapılması önemli bir noktadır. Bu hususlara dikkat edilmeden yapılan çok basit bir sünnet operasyonu daha kötü sonuçlar doğurabilmektedir.

Çocuk Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Levent Ceyhan, Sünnet Kliniği Kayseri, Sünnet hakkında bilgi verdi.

Sünnet enfeksiyon riskini azaltıyor

Sünnet penisin başını çevreleyen derinin kesilmesi işlemidir. Sünnetin bir çok yararı vardır. En önemli faydalarından bir tanesi küçük yaşlarda meydana gelebilecek idrar yolu enfeksiyonlarını büyük ölçüde azaltmasıdır. Bunun haricinde ileriki yaşlardada penis kanseri oluşma riskini en aza indirgemektedir.

Sünnet Sırasınada Yanlış uygulamalar kalıcı hasarlara yada kayıplara neden olabiliyor

Sünnetin, gereken steril ortam dışında yapılması yada işin uzmanı hekimler tarafından yapılmaması kalıcı hasarlara neden olabilmektedir. Sünnet operasyonu herhangi bir enfeksiyon riskini en aza indirmek amacı ile ameliyathane koşullarında yapılması gereklidir. Bebekler sünnet yapılırken ilk aylarda hareketsiz olduklarından dolayı lokal anestezi ile sünnet işlemi gerçekleştirilir. Sünnet her yaşta yapılabilecek bir işlem olmasına rağmen çocuk üzerinde oluşabilecek bir travma nedeni ile 2 yaşından önce yapılması doktorlar tarafından tavsiye edilmektedir. Sünneti ayrıca çocuk psikolojisinden anlayan uzman hekimler tarafından yapılmalıdır.

Sabah sünnet akşam oyun

Sünnet kuralına uygun şekilde doğru bir biçimde yapılmış ise sonrasında problemsiz bir şekilde ağrı kesici uygulama ile lokal bakım yapılır. Sünnet operasyonundan sonra 2 gün süre ile ağrı kesici önerilir. Sünnetten 6-7 gün sonrada sünnet edilen kişi normal hayatına döner. Genel temizlik kurallarına dikkat edilerek sünnet olan bebeklerde banyo yaptırılabilir.

Tags

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.